Domyślna

Gwieździste Niebo - Kryształowe Pył

Montaż generatora światła

Wybierając lokalizację umieszczenia generatora należy pamiętać aby wybrać miejsce gdzie nie ma wibracji, bezpośredniego nasłonecznienia, wilgoci, kurzu, ciepła, niskiej temperatury.

Należy również pamiętać o tym aby w każdej chwili można było dostać się do generatora w celu wymiany źródła światła.

Generator może być umieszczony w dowolnym położeniu: poziomo lub pionowo

Generator wymaga wolnej przestrzeni aby zapewnić chłodzenie źródła światła.

Światłowody można w łatwy i szybki sposób montować w sufitach i ścianach z suchego tynku, betonu, płytach gipsowo-kartonowych, z tworzyw sztucznych, ceramiki.

montaż gwieździste niebo montaż gwieździste niebo generator światła kryształy sky gwieździste niebo gwieździste niebo złączka

Każdy z naszych zestawów wyposażony jest w szybko-złączkę, w której światłowody są wypolerowane i zgrzane, dzięki temu uzyskujemy najlepszy efekt świetlny wszystkich światłowodów.

Niezwykle prosty montaż złączki z generatorem światła, który zapewnia idealną jakość świecenia.

Montaż wiązki światłowodów

Włóż koniec wiązki światłowodowej zakończonej szybkozłączką w otwór w przedniej części generatora.

Następnie ułóż nitki w dowolny sposób

sposób montażu

W powierzchni, w której mjają być zamontowane kryształki, wykonujemy otwory wiertłem o średnicy  Ø 13 mm, nastepnie w otworach mocujemy tulejki montażowe.

Przez zamocowane tulejki przekładamy światłowody i do ich końców przykręcamy kryształki a następnie zpowrotem wsuwamy w tulejki.

W powierzchni, w której ma być zamocowanie Gwieździste Niebo, wykonujemy odpowiednią ilość otworów wiertłem o średnicy Ø0,75 mm - 1 mm.

montaż na suficie

Przeciągamy pojedyncze nitki światłowodowe przez wykonane wcześniej otwory. Możemy dodatkowo zabezpieczyć światłowód przed schowaniem się zamocowując go za pomocą kleju epoksydowego lub taśmy.

Najlepszy efekt świetlny uzyskamy gdy końcówka światłowodu będzie wystawała ok. 2-3 mm, lecz można ją także przyciąć na równo z powierzchnią.

Następnie, gdy już zestaw jest zamocowany, należy podłączyć generator do prądu.

Do każdego zakupionego zestawu dołączamy instrukcję montażu w języku polskim.


Wróć

Znajdź w serwisie