Projekty LED i światłowodowe

gwiezdne niebo

Co to jest gwiezdne niebo?

 
Gwiezdne niebo to potoczna nazwa efektu świetlnego, polegającego na efekcie małych punkcików świetlnych zamontowanych na suficie, przypominających efekt realnego nieba nocą. Tak naprawdę pod tą nazwą kryje się jednak wiele produktów, zaczynając od najtańszych rozwiązań, do których należą chińskie światłowody lub popularne szpilki „starpinsy”. Oba te rozwiązania, nie dają nawet zbliżonego efektu do oświetlenia światłowodowego tworzącego gwiezdne niebo. Różnica jest w wielu aspektach. Zanim kupisz „gwiezdne niebo”, warto zapytać sprzedawcę o następujące elementy:
 
1. Czy światłowody posiadają płaszcze ochronne? Płaszcze ochronne zabezpieczają światłowody przed uszkodzeniem podczas instalacji, światłowód także nie pląta się, zdecydowanie tym samym ułatwiają montaż, a przede wszystkim zwiększają one ilość światła aż do 30%.
2. Czy światłowody posiadają szybko-złączkę z portem optycznym? To element, który służy do tego, aby podłączyć generator światła wraz ze światłowodami. Najtańsze na rynku zestawy, nie posiadają tego typu złączki, a często zamiast tego są tylko owinięte taśmą izolacyjną. To duży błąd, który znacznie wpływa na efekt świecenia światłowodów. W gruncie rzeczy zamiast realnego nieba nocą i pięknych gwiazd na suficie, mamy punkciki świetlne, które słabo świecą. Wszystkie zestawy firmy E-technologia posiadają szybko-złączki w których światłowody są sklejone, zeszlifowane, wypolerowane.
3. Jakie generatory posiadają światłowody? Generator światła to serce systemu, ponieważ to on dostarcza światło do światłowodów, dzięki czemu uzyskujemy efekt gwieździstego nieba na suficie. Odpowiedni generator światła umożliwia różne efekty świecenia światłowodów.
światło białe – generator LED w tym zestawie świeci w kolorze białym, wszystkie “gwiazdki świecą w jednym kolorze
światło biało-niebieskie - generator LED wyposażony został dodatkowo w mikroprocesor BN, który automatycznie przełącza kolory (biały zimny, biały ciepły, niebieski) pomiędzy sobą tworząc efekt migających gwiazd.
RGB multikolor automatyczna zmiana kolorów - generator LED wyposażony został dodatkowo w mikroprocesor RGB, który automatycznie przełącza kolory czerwony, zielony, niebieski i pośrednie pomiędzy sobą, co pozwala na ustalenie intensywności świecenia “gwiazd”
RGB multikolor zmiana 10 kolorów + sterowanie PILOTEM – generator LED wyposażony został w mikroprocesor RGB oraz odbiornik podczerwieni sterowany bezprzewodowym pilotem IR. Dzięki funkcji pilota, użytkownik sam może decydować w jakim kolorze mają świecić “gwiazdki”. Dostępne jest 10 kolorów pojedynczych oraz 3 automatyczne. Dzięki pilotowi można również ustawić moc świecenia efektu, zmieniać kolory pośrednie lub włączyć funkcje automatyczne.
światło biało-niebieskie + PILOT - generator LED wyposażony został w mikroprocesor BN oraz odbiornik podczerwieni sterowany bezprzewodowym pilotem IR. Dzięki funkcji pilota użytkownik może przełączać pomiędzy kolorami białym ciepłym, białym zimnym oraz niebieskim. Dostępne są pojedyncze kolory oraz 3 automatyczne funkcje w tym mruganie. Dzięki pilotowi można również ustawić moc świecenia efektu.
 

Jak zamontować gwiezdne niebo na suficie?

 
Zanim przystąpimy do montażu gwiezdnego nieba, należy zaplanować miejsce montażu generatora światła. To urządzenie elektryczne, do którego należy mieć dostęp, ponieważ zasila on światłowody w światło. Od generatora światła wychodzą wszystkie światłowody, a więc jego miejsce ułożenia decyduje o długości światłowodów na suficie, co ma wpływ na cenę. Do tego miejsca należy doprowadzić zasilanie 230V. Następnie należy przygotować konstrukcję pod montaż płyt GK, później zaplanować, gdzie znają się otwory, w które zostaną wpuszczone światłowody, a następnie je nawiercić. Później należy przełożyć światłowody przez nawiercone otwory, a następnie wypuścić je 10-20 cm. poniżej płyty GK. Kolejnym krokiem jest przykręcenie płyty GK do konstrukcji, a następnie dokonanie jej obróbki. Następnie malujemy sufit, a co istotne, możemy również malować sufit po wystających światłowodach, ponieważ farba dodatkowo uszczelni otwór montażowy, a w kolejnym kroku i tak należy obciąć wystające światłowody w ten sposób, aby wystawały 4-5 mm. Następnie podłączamy zasilanie i mamy piękne gwieździste niebo na suficie.
 
Montaż krok po kroku na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=lGLLyFW7rgY
 

Od czego zależy cena gwiezdnego nieba?

 
Cena gwiezdnego nieba na rynku w dużej mierze zależy od jakości produktu. Nasza firma oferuje dobre jakościowo światłowody, szybko-złączki do generatora. Co warte zauważyć, światłowody w firmie E-Technologia są poddane pięciokrotnej obróbce: najpierw przycinamy światłowody, potem kleimy, zgrzewamy termicznie, szlifujemy i polerujemy co zwiększa ilość światła do 30%, o czym warto pamięć. Wpływ na cenę ma również miejsce montażu generatora światła, ponieważ to od niego będzie liczona długość światłowodów, efekt świecenia, czy ilość światłowodów.
 
Jeżeli chcesz porównać cenę naszego produktu z innymi dostępnymi na rynku i dowiedzieć się, gdzie tkwi różnica, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 668 487 285.
 

Dlaczego warto wybrać właśnie naszą firmę?

 
Firma E-Technologia istnieje na rynku od ponad 10 lat i jest wiodącym producentem oraz dystrybutorem zestawów światłowodowych w Polsce. W swojej ofercie posiadamy dobrej jakości światłowody, stawiamy na zadowolenie klienta i na efekty. Zrealizowaliśmy już wiele pomysłów naszych klientów. Do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie, traktując je jako szansę do przedstawienia ciekawego i oryginalnego pomysłu. Pomożemy Ci w zrealizowaniu nietuzinkowych projektów, jak również zaoferujemy sprawdzone rozwiązanie wykorzystujące standardowe zestawy.
 
Prześlij nam swoje zapytanie, podaj długość i szerokość sufitu na którym ma być zamontowane gwiezdne niebo, określ miejsce montażu generatora światła, opcje świecenia, a my za darmo dobierzemy długość oraz ilość światłowodów do Twojego pomieszczenia. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 668 487 285 oraz pod e-mailem: [email protected]

Galeria

Video


wróć

Gwiezdne niebo E-TECHNOLOGIA

Gwiezdne niebo na suficie Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo na suficie napinanym z nadrukiem galaktyki. Gwiezdne niebo na suficie jest częstym pomysłem do dekorowania światłem pokoi, salonów, sypialni, kuchni i innych wnętrz. Efektowne, błyszczące gwiazdy na suficie, zmieniające swój kolor lub świecące stałym światłem, potrafią zadziwić swoim urokiem. Gwiezdne niebo na suficie napinanym można stworzyć za pomocą zestawów ekonomicznych, ekskluzywnych, czy kosmicznych, tworząc wymarzony przez siebie gwiazdozbiór na niebie.

Więcej

Gwiezdne niebo w domu Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo w domu oparte o zestaw światłowodowy zakończony kryształami. Piękne niebo w domu, to dekoracja bardzo elegancka, która zdecydowanie umili czas spędzania w domu. Zestaw światłowodowy widoczny na zdjęciach tworzy najlepsze rozbłyski światła, które nie są dostępne w innych zestawach. To wszystko dzięki szklanym kryształom SKY, które są montowane na końcach światłowodów. To rozwiązanie znakomicie sprawdza się m.in w salonie, sypialni, pokoju, czy innych, wybranych pomieszczeniach.

Więcej

Gwiezdne niebo na korytarzu Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo na korytarzu to niebanalny sposób na oświetlenie dekoracyjne, delikatnie podświetlające to wnętrze. Gwiezdne niebo na korytarzu to sposób na nowoczesny design oświetleniowy, który potrafi olśniewać swoimi efektami na żywo.

Więcej

Gwiezdne niebo w pokoju dziecka Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo w pokoju dziecka to ciekawy pomysł na aranżację pokoju naszego dziecka. Wirująca Droga Mleczna na suficie zapewnia niesamowite odczucia i robi wrażenie. Oświetlenie pokoju dziecka zestawem Droga Mleczna to nowoczesny sposób na dekoracje do wnętrza. Wirująca Droga Mleczna na suficie jest zestawem ekskluzywnym, wzbudzającym efekt "wow".

Więcej

Gwiezdne niebo w salonie Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo w salonie to znakomite oświetlenie salonu pełniące rolę dekoracyjnego. Gwiezdnego niebo na suficie w salonie relaksuje, odpręża i pomaga się skoncentrować. Efekt gwiezdnego nieba w salonie stworzyliśmy za pomocą zestawu Kryształowy Pył. Oświetlenie salonu z gwiazdami na suficie jest ciekawym pomysłem na dekorację salonu.

Więcej

Gwiezdne niebo LED Projekty LED i światłowodowe

Przedstawiamy realizację z naszego salonu firmowego, gdzie możemy dostrzec efekt pięknego gwiezdnego nieba, który został stworzony za pomocą zestawu Galaktyka. Na krawędziach sufitu widzimy z kolei podświetlenie po krawędzi za pomocą taśmy LED, która dodatkowo tworzy "łunę świetlną", znakomicie uzupełniającą się z gwiezdnym niebem.

Więcej

Gwiezdne niebo do sypialni Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo do sypialni ma za zadanie relaksować, odprężać i stwarzać miłą atmosferę. Zestaw Konstelacje Świetlne idealnie sprawdzi się w sypialni, tworząc piękne, gwieździste niebo na suficie. Ten zestaw światłowodowy dostępny jest w różnych kolorach. Oświetlenie dekoracyjne gwiezdne niebo do sypialni firmy E-TECHNOLOGIA to najpiękniejsze i najlepsze jakościowo zestawy. Sypialnia marzeń najlepiej zaprojektowana będzie z naszym oświetlenie do sypialni. W prezentowanym projekcie gwiezdnego nieba w sypialni wykorzystano zestaw Konstelacje Świetlne i sufit napinany.

Więcej

Gwiezdne niebo RGB do sufitu Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo RGB do sufitu znakomicie sprawdza się w wielu pomieszczeniach .Gwiezdne niebo może być również umiejscowione na kawałku sufitu, tak jak na zaprezentowanych zdjęciach. W tym przypadku piękne niebo jest w wersji wielokorolowej (RGB) oraz ma specjalne rozbłyski światła, które umożliwiają zakończenia kryształowe SKY firmy E-Technologia. Takie oświetlenie jest niezwykle efektowne i zapewnia największe wrażenia dla naszego oka.

Więcej

Gwiezdne niebo na poddaszu Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo na poddaszu jest ciekawy projetem firmy E-TECHNOLOGIA, na bardzo dekoracyjne oświetlenie na suficie. Podświetlenie gwiezdnym niebem poddasza jest oryginalnym i ciekawym sposobem na stworzenie nowego designu oświetleniowego. Na prezentowanych zdjęciach prezentujemy realizację gwiezdnego sufitu za pomocą zestawu Planetarium 750pkt, które było wykonaniem specjalnym.

Więcej

Gwiezdne niebo w łazience - Konstelacje Świetlne do łazienki Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo w łazience to nowoczesny sposób na realizację łazienki marzeń. Zestaw Konstelacje Świetlne na suficie napinanym w łazience, jest znakomitym sposobem na wspaniałą aranżację pięknej łazienki, w której można się zrelaksować i odpocząć. Zestaw Konstelacje Świetlne gwieździste niebo to pomysł firmy E-TECHNOLOGIA, który pełni rolę oświetlenia dekoracyjnego do każdej łazienki.

Więcej

Gwiezdne niebo w saunie - Kryształowe Gwiazdy oświetlenie do sauny Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo w saunie jest ciekawym rozwiązaniem do dekoracje sauny. Piękne, gwiezdne niebo, które relaksuje wypoczywających gości to elegancki element wystroju. Na zdjęciach pokazujemy realizację zestawu Kryształowe Gwiazdy w saunie przez firmę E-Technologia.

Więcej

Gwiezdne niebo w mieszkaniu - Galaktyka do nowoczesnego mieszkania Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo w mieszkaniu to pomysłowe oświetlenie dekoracyjne salonu, kuchnia, łazienki, czy pokoju. Gwiezdne niebo do mieszkania na poniższych zdjęciach zaprojektowała firma E-Technologia za pomocą zestawu Galaktyka oraz żyrandola światłowodowego Orbita.

Więcej

Gwiezdne niebo w suficie napinanym - sufit napinany z gwiezdnym niebem Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo w suficie napinanym to nowoczesna forma ozdabiania sufitu. Gwiazdy na suficie potrafią stworzyć niesamowite efekty świetlne. Na zaprezentowanych zdjęciach prezentujemy realizację sufitu napinanego z gwiezdnym niebem oraz zestawu Konstelacje Świetlne 150pkt. Gwiezdne niebo zamontowane na suficie to znakomity rodzaj oświetlenie dekoracyjnego firmy E-TECHNOLOGIA.

Więcej

Gwiezdne niebo kuchnia z salonem - Kryształowe Gwiazdy w salonie i kuchni Projekty LED i światłowodowe

Gwiezdne niebo w salonie, gwiezdne niebo w kuchni jest niecodzienną i ciekawą aranżacją wnętrza. Oświetlenie gwiezdne niebo na zaprezentowanych zdjęciach zostało stworzone z 35 gwiazd w zestawie Kryształowe Gwiazdy. Piękne rozbłyski światła na suficie tworzą niesamowity, gwiezdne sufit. Gwiezdne niebo w salonie z kuchnią z firmą E-TECHNOLOGIA wytwarza niesamowite efekty świetlne.

Więcej

Czarny sufit napinany w łazience Projekty LED i światłowodowe

Zachęcamy do obejrzenia filmu, na którym prezentujemy dwa sufity napinane wykonane w jednym pionie! W łazience zamontowane zostały dwa różne sufity napinane, które tworzą wyjątkową i oryginalną część wystroju wnętrza.

Więcej

Znajdź w serwisie