Projekty LED i światłowodowe

oświetlenie muzealne

Oświetlenie muzealne

Oświetlenie muzealne światłowodowe znajduje swoje zastosowanie w iluminacji i podświetlaniu gablot muzealnych, czy tworzeniu wartościowych wystaw. Oświetlenie w muzeum ma za zadanie wyróżnić eksponaty we wnętrzu. Oświetlenie muzealne powinno nie rozpraszać, a skupiać uwagę gościa, tworząc pozytywny klimat i miłe wrażenia. Podświetlone eksponaty muszą zachęcić i prowadzić zwiedzającego do odkrycia kolejnych tajemnic muzeum.

Oświetlenie gablot muzealnych, oświetlenie gablot szklanych, oświetlenie gablot jubilerskich, oświetlenie gablot sklepowych, oświetlenie muzealne, oświetlenie galerii obrazów dobieramy do każdego projektu indywidualnie.

Światło w muzeach odgrywa bardzo ważne znaczenie gdyż skupia uwagę publiczności na eksponowanych przedmiotach. Tworzy ono nastrój, zapewnia  komfort zwiedzającym a w szczególny sposób powinno zapewnić bezpieczeństwo eksponatom.
Najlepszym rozwiązaniem oświetlenia jest więc zastosowanie światłowodów ponieważ:

Zapobiegają one szkodliwej emisji ciepła oraz promieniowaniu UV i IR 

Dodatkowe korzyści to :

 - Bezpieczne światło-brak napięcia w przewodach 
 - Prosty montaż
 - Niskie koszty konserwacji - łatwa wymiana źródła światła
 - Światło może być umieszczone blisko obiektu i może pochodzić z różnych kątów, dlatego można uniknąć cienia, lub go wykreować według potrzeby.
 - Wystawa może być odporna na kurz, włamania i spełniać wymagania przeciwpożarowe.
 - Jeden generator światła może oświetlić kilka wystaw, lub poszczególne podwójne wystawy.
 - Biżuteria, złoto i srebro może być oświetlane z małej odległości bez uszkodzenia ich powierzchni

Najczęściej kilku końcówek światłowodu używa się do oświetlenia witryn: różne lub zmieniające się obiekty wewnątrz witryn potrzebują elastycznego oświetlenia, poszczególne obiekty wymagają specjalnego oświetlenia, różnych kątów , intensywności i większego skupienia światła itp. 
Tabliczki informacyjne przy wystawach również wymagają oświetlenia. Przy tradycyjnym oświetleniu potrzeba wielu lamp, dużej odległości od obiektów. W rezultacie zużywa się dużo energii i często wymienia się źródła światła. 
Światłowody redukują zużycie energii, ponieważ mogą być rozłożone równomiernie w witrynie i umieszczone blisko obiektu. Ponieważ koszty utrzymania są niskie, system światłowodów stanowi ekonomicznie korzystną alternatywę do innych typów oświetlenia.
Przez użycie ręcznego, lub elektrycznego przyciemniania, intensywność natężenia oświetlenia może być precyzyjnie regulowana.
Od wielu lat światłowody są optymalnym wyborem oświetlenia w muzealnych witrynach.
Zaawansowana technologia, energooszczędność, nowoczesność i olbrzymia swoboda przy projektowaniu  to  cechy naszych innowacyjnych produktów.
Oświetlenie muzealne należy dobierać indywidualnie do każdego oświetlanego eksponatu.

Następny projekt oświetlenia muzealnego

Galeria


wróć

Oświetlenie muzealne E-TECHNOLOGIA

Oświetlenie muzeum Projekty LED i światłowodowe

Oświetlenie muzeum tworzone przez firmę E-Technologia na zamówienie i indywidualnie do projektu. W projekcie na zdjęciach widać podświetlenie gablot w muzeum. Każda z gablot jest podświetlona odpowiednio do nastroju tak, aby wyeksponować swoje zalety i skupić swoją uwagę. W tym celu wykorzystano specjalne oświetlenie światłowodowe. W przypadku zapytań o oświetlenie muzealne, prosimy o kontakt z działem technicznym firmy E-Technologia.

Więcej

Oświetlenie muzealne LED Projekty LED i światłowodowe

Oświetlenie muzealne LED ma bardzo ważne znaczenie dla odpowiedniej prezentacji wystawianych eksponatów. To oświetlenie muzealne tworzy odpowiedni nastrój i klimat, do skupienia się nad oglądanymi wystawami. Oświetlenie muzealne LED nie tylko w ciekawy sposób podświetla to pomieszczenie, prowadzi przez wystawę, uwypukla jej zalety oraz podkreśla architekturę tego wnętrza. Oświetlenie oparte o światłowody stwarza najlepsze warunki do ekspozycji, dając duże większa i ciekawsze możliwości do zagospodarowania przestrzeni.

Więcej

Znajdź w serwisie