Czym jest sufit napinany?
Sufit napinany jest rodzajem sufitu podwieszanego, zastepującego tradycyjny sufit gips-kartonowy. Sufit napinany jest dużo bardziej ciekawszym i nowoczesnym rozwiązaniem od zwykłego sufitu z gips-kartonu. W dotyku przypomina folię, rozciągniętą membranę. Sufity napinane to elastyczny materiał transparentny PVC, który rozpina się na profilach podczas nagrzewania pomieszczenia. Tego rodzaj sufitu możemy dzielić między innymi na:
• Sufit napinany podświetlany
To sufit, który świeci swoją całą powierzchnią. Podświetlenie sufitu powoduje montaż ponad sufitem pasków LED jednokolorowych lub RGB. Dzięki taśmie LED RGB sufitu może zmieniać swój kolor.
• Sufit napinany matowy
Sufit napinany matowy odznacza się idealnie gładką powierzchnią i przypomina pomalowany sufit GK. Kolor takiego sufitu może być dowolny.
• Sufit napinany lustrzany
Sufit napinany lustrzany ma estetyczną i równą powierzchnią, która przypomina taflę lustra. Sufit lustrzany optycznie podnosi także wysokość pomieszczenia.
• Sufit napinany z gwiezdnym niebem
Sufit napinany z gwiezdnym niebem to jeden z rodzajów sufitów napinanych, w które montuje się „gwieździste niebo” przy użyciu oświetlenia światłowodowego. Tego typu sufit wygląda niezwykle efektownie.
• Sufit napinany z nadrukiem – zdjęciem
Sufit napinany z nadrukiem to sufit z wybranym zdjęciem, grafiką przedstawiający dowolny motyw. Taki sufit może być dodatkowo podświetlany taśmami LED
Jak zamontować sufit napinany?
Montaż sufitu napinanego jest skomplikowanym procesem, dlatego zalecamy, aby dokonał go przeszkolony i wykwalifikowany pracownik. Tylko wtedy wówczas obowiązuje 15-letnia gwarancja na powłokę sufitu. Nasza firma współpracuje z instalatorami sufitów napinanych w całej Polsce.
Proces montażu w skrócie przedstawia się następująco: montaż sufitu napinanego stosuje się równolegle do właściwego poziomu sufitu, zakrywając jednocześnie niedogodności i nierówności związane ze starym stropem. W związku z montażem obniży nam się wysokość pomieszczenia, ze względu na to, aby sufit uzyskał idealnie gładką powierzchnię. Sufit napinany szyje się pod wymiar do każdego pomieszczenia indywidualnie. Zanim go zamontujemy, należy na ścianach po obwodzie przykręcić aluminiowe listwy, które będą stelażem pod sufit. W zainstalowane listwy wpina się sufit napinany. Zamontowanie sufitu napinanego to zazwyczaj kwestia jednego dnia. Warto także zaznaczyć, że jest to czysty i szybki montaż, który nie wymaga wynoszenia mebli oraz nie zabrudzi nam wyposażenia domowego kurzem lub innym brudem.
Zalety sufitu napinanego:
1. Spośród wielu zalet sufitu napinanego, należy wspomnieć o tym, że sufit może mieć różny kształt, zaczynając od łuków, brył, fal, a kończąc na załamaniach, czy poziomach.
2. Sufit odznacza się również tym, że ma idealnie równą powierzchnię bez pęknięć i rys. Sufit napinany ukrywa również nierówne tynki, a także instalację elektryczną.
3. Sufit tłumi dźwięki, pochłaniając fale dźwiękowe.
4. W suficie napinanym możemy zamontować praktycznie każdy rodzaj oświetlenia sufitowego. Szczególnie warto zamontować punktowe oświetlenie lub opaski LED. Co równie ważne, sufit może również świecić swoją całą powierzchnią, zdecydowanie rozświetlając pomieszczenie.
5. Sufit napinany posiada wiele unikatowych rozwiązań. Tak naprawdę pod kolor naszego pomieszczenia możemy dobrać również kolor sufitu z szerokiej gamy barw ponad stu kolorów lub także zamontować sufit z wybranym nadrukiem, czy wzorem. W każdym suficie napinanym można także zamontować efekt gwieździstego nieba, uzyskany poprzez montaż oświetlenia światłowodowego.
6. Minimalne obniżenie sufitu napinanego to tylko trzy centymetry. Ta zasada nie dotyczy sufitów napinanych podświetlonych taśmami LED. Wówczas należy obniżyć sufit około 15 cm i przeliczyć ilość potrzebnych taśm LED. Im większe obniżenie sufitu, tym mniej taśm będzie zużytych i cena będzie zatem niższa. Nasza firma dobiera także oświetlenie LED do sufitu napinanego i oferuje kompleksową wycenę.
7. Warto również zaznaczyć, że sufit jest nieprzemakalny i jest odporny na wilgoć, wstrząsy, kurz, czy pęknięcia. Jeżeli wystąpią na suficie jakieś tłuste plamy, można jest zmyć płynem do naczyń.
8. Bardzo ważną zaletą przemawiającą również za sufitem napinanym jest możliwość jego wielokrotnego montażu i demontażu.
9. Sufit malowany w przeciwieństwie do sufitu GK, nie wymaga okresowego malowania.
Zastosowanie sufitów napinanych
Sufity napinane można stosować w pomieszczeniach o użytku publicznym, jak i w prywatnych domach, czy mieszkaniach. Zatem mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach basenowych, restauracjach, salach weselnych, salach konferencyjnych, korytarzach, holach, jak i w łazience, kuchni, salonie, klatce schodowej, czy pokoju dziecka. Warto jednak zaznaczyć, że sufit nie może być stosowany np. w łaźni, saunie lub innych pomieszczeniach, gdzie temperatura przekracza 60 stopni oraz w pomieszczeniach gdzie jest temperatura ujemna.
Dlaczego warto wybrać sufit napinany?
Sufit napinany posiada zdecydowanie więcej zalet niż wad i jest bardziej nowoczesną i estetyczną wersją od tradycyjnego sufitu. Cena względem tradycyjnego sufitu jest zbliżona, natomiast efekt zdecydowanie bardziej robi wrażenie. Warto zatem zamontować taki sufit i samemu zobaczyć różnicę oraz cieszyć się efektem przez wiele lat.
Cena sufitu napinanego
Cena zależna jest od kilku istotnych parametrów. Przede wszystkim długość i szerokość sufitu, kształt sufitu, jego rodzaj, czy miejscowość montażu. W przypadku dostarczenia takich informacji, dział handlowy naszej firmy chętnie darmowo i niezobowiązująco wyceni sufit dla Państwa.
Po więcej informacji i w sprawie wycen zapraszamy pod numer telefonu: 668 487 285 lub maila: [email protected]