Projekty LED i światłowodowe

sufity napinane Kraków

Czym jest sufit napinany?
 
Sufit napinany jest rodzajem sufitu podwieszanego, zastepującego tradycyjny sufit gips-kartonowy. Sufit napinany jest dużo bardziej ciekawszym i nowoczesnym rozwiązaniem od zwykłego sufitu z gips-kartonu. W dotyku przypomina folię, rozciągniętą membranę. Sufity napinane to elastyczny materiał transparentny PVC, który rozpina się na profilach podczas nagrzewania pomieszczenia. Tego rodzaj sufitu możemy dzielić między innymi na:
 
Sufit napinany podświetlany
To sufit, który świeci swoją całą powierzchnią. Podświetlenie sufitu powoduje montaż ponad sufitem pasków LED jednokolorowych lub RGB. Dzięki taśmie LED RGB sufitu może zmieniać swój kolor.
 
Sufit napinany matowy
Sufit napinany matowy odznacza się idealnie gładką powierzchnią i przypomina pomalowany sufit GK. Kolor takiego sufitu może być dowolny.
 
Sufit napinany lustrzany
Sufit napinany lustrzany ma estetyczną i równą powierzchnią, która przypomina taflę lustra. Sufit lustrzany optycznie podnosi także wysokość pomieszczenia.
 
Sufit napinany z gwiezdnym niebem
Sufit napinany z gwiezdnym niebem to jeden z rodzajów sufitów napinanych, w które montuje się „gwieździste niebo” przy użyciu oświetlenia światłowodowego. Tego typu sufit wygląda niezwykle efektownie.
Zobacz sufity napinane z gwiezdnym niebem: https://e-technologia.pl/sufity-napinane.html
 
Sufit napinany z nadrukiem – zdjęciem
Sufit napinany z nadrukiem to sufit z wybranym zdjęciem, grafiką przedstawiający dowolny motyw. Taki sufit może być dodatkowo podświetlany taśmami LED
 
 
Jak zamontować sufit napinany?
 
Montaż sufitu napinanego jest skomplikowanym procesem, dlatego zalecamy, aby dokonał go przeszkolony i wykwalifikowany pracownik. Tylko wtedy wówczas obowiązuje 15-letnia gwarancja na powłokę sufitu. Nasza firma współpracuje z instalatorami sufitów napinanych w całej Polsce.
 
Proces montażu w skrócie przedstawia się następująco: montaż sufitu napinanego stosuje się równolegle do właściwego poziomu sufitu, zakrywając jednocześnie niedogodności i nierówności związane ze starym stropem. W związku z montażem obniży nam się wysokość pomieszczenia, ze względu na to, aby sufit uzyskał idealnie gładką powierzchnię. Sufit napinany szyje się pod wymiar do każdego pomieszczenia indywidualnie. Zanim go zamontujemy, należy na ścianach po obwodzie przykręcić aluminiowe listwy, które będą stelażem pod sufit. W zainstalowane listwy wpina się sufit napinany. Zamontowanie sufitu napinanego to zazwyczaj kwestia jednego dnia. Warto także zaznaczyć, że jest to czysty i szybki montaż, który nie wymaga wynoszenia mebli oraz nie zabrudzi nam wyposażenia domowego kurzem lub innym brudem. 
 
Zalety sufitu napinanego:
 
1. Spośród wielu zalet sufitu napinanego, należy wspomnieć o tym, że sufit może mieć różny kształt, zaczynając od łuków, brył, fal, a kończąc na załamaniach, czy poziomach. 
2. Sufit odznacza się również tym, że ma idealnie równą powierzchnię bez pęknięć i rys. Sufit napinany ukrywa również nierówne tynki, a także instalację elektryczną. 
3. Sufit tłumi dźwięki, pochłaniając fale dźwiękowe.
4. W suficie napinanym możemy zamontować praktycznie każdy rodzaj oświetlenia sufitowego. Szczególnie warto zamontować punktowe oświetlenie lub opaski LED. Co równie ważne, sufit może również świecić swoją całą powierzchnią, zdecydowanie rozświetlając pomieszczenie.
5. Sufit napinany posiada wiele unikatowych rozwiązań. Tak naprawdę pod kolor naszego pomieszczenia możemy dobrać również kolor sufitu z szerokiej gamy barw ponad stu kolorów lub także zamontować sufit z wybranym nadrukiem, czy wzorem. W każdym suficie napinanym można także zamontować efekt gwieździstego nieba, uzyskany poprzez montaż oświetlenia światłowodowego.
6. Minimalne obniżenie sufitu napinanego to tylko trzy centymetry. Ta zasada nie dotyczy sufitów napinanych podświetlonych taśmami LED. Wówczas należy obniżyć sufit około 15 cm i przeliczyć ilość potrzebnych taśm LED. Im większe obniżenie sufitu, tym mniej taśm będzie zużytych i cena będzie zatem niższa. Nasza firma dobiera także oświetlenie LED do sufitu napinanego i oferuje kompleksową wycenę.
7. Warto również zaznaczyć, że sufit jest nieprzemakalny i jest odporny na wilgoć, wstrząsy, kurz, czy pęknięcia. Jeżeli wystąpią na suficie jakieś tłuste plamy, można jest zmyć płynem do naczyń.
8. Bardzo ważną zaletą przemawiającą również za sufitem napinanym jest możliwość jego wielokrotnego montażu i demontażu. 
9. Sufit malowany w przeciwieństwie do sufitu GK, nie wymaga okresowego malowania. 
 
Zastosowanie sufitów napinanych
 
Sufity napinane można stosować w pomieszczeniach o użytku publicznym, jak i w prywatnych domach, czy mieszkaniach. Zatem mogą być stosowane zarówno w pomieszczeniach basenowych, restauracjach, salach weselnych, salach konferencyjnych, korytarzach, holach, jak i w łazience, kuchni, salonie, klatce schodowej, czy pokoju dziecka. Warto jednak zaznaczyć, że sufit nie może być stosowany np. w łaźni, saunie lub innych pomieszczeniach, gdzie temperatura  przekracza 60 stopni oraz w pomieszczeniach gdzie jest temperatura ujemna.
 
Dlaczego warto wybrać sufit napinany?
 
Sufit napinany posiada zdecydowanie więcej zalet niż wad i jest bardziej nowoczesną i estetyczną wersją od tradycyjnego sufitu. Cena względem tradycyjnego sufitu jest zbliżona, natomiast efekt zdecydowanie bardziej robi wrażenie. Warto zatem zamontować taki sufit i samemu zobaczyć różnicę oraz cieszyć się efektem przez wiele lat.
 
Cena sufitu napinanego
 
Cena zależna jest od kilku istotnych parametrów. Przede wszystkim długość i szerokość sufitu, kształt sufitu, jego rodzaj, czy miejscowość montażu. W przypadku dostarczenia takich informacji, dział handlowy naszej firmy chętnie darmowo i niezobowiązująco wyceni sufit dla Państwa.
 
Po więcej informacji i w sprawie wycen zapraszamy pod numer telefonu: 668 487 285 lub maila: [email protected]

 

Galeria

Video


wróć

Sufity napinane E-TECHNOLOGIA

Sufity napinane w salonie Projekty LED i światłowodowe

Sufity napinane w salonie to symbol nowoczesności i niezwykłego pomysłu na dekorację wnętrz. Sufit napinany w salonie nie tylko jest dużo bardziej eleganckim i ładniejszym sufitem od zwykłego, ale i taki sufit można także udekorować. Sufity napinane coraz częściej wchodzą do nowych i eleganckich pomieszczeń.

Więcej

Sufit napinany na klatce schodowej Projekty LED i światłowodowe

Sufit napinany na klatce schodowej to nowoczesne rozwiązanie, które w zupełności zastępuje tradycyjny sufit. Sufit napinany jest trwały, wytrzymały i oprócz praktycznego zastosowania, spełnia także funkcję dekoracyjną. Taki sufit może mieć wybrany nadruk, który do złudzenia będzie przypominał np. prawdziwy księżyc na tle nieba. Możliwości nadrukowania na sufit różnych rzeczy jest tak wiele, jak wiele mamy pomysłów. Warto zatem zastosować powyższe rozwiązanie.

Więcej

Sufity napinane w łazience Projekty LED i światłowodowe

Sufity napinane w łazience to bardzo ważna część jej wnętrza. Dobrze zaprojektowana i wykończona łazienka, powinna się ładnie prezentować. Sufit napinany do łazienki jest ciekawą alternatywą dla standardowych sufitów. Sufit napinany jest szybki w montażu i nie wymagania malowania. Za pomocą sufitu napinanego w prosty sposób można ukryć mankamenty wnętrza oraz zyskać wyjątkowy, niecodzienny wygląd. Sufit napinany w nowoczesnej łazience można być wykonany z dowolnym nadrukiem, pasującym kolorystycznie do łazienki.

Więcej

Sufity napinane w kuchni Projekty LED i światłowodowe

Sufit napinany w kuchni to nowoczesny rodzaj sufitu podwieszanego. W prezentowanej na zdjęciach kuchni, sufit także pełni rolę oświetlenia, które daje dodatkowe światło do pomieszczenia, podświetlając jego różne elementy. Oświetlenie do dekoracji w kuchni może być równocześnie piękne, ale i funkcjonalne.

Więcej

Sufit napinany na poddaszu Projekty LED i światłowodowe

Sufit napinany na poddaszu wraz z pięknym, gwieździstym niebem. W prezentowanej realizacji możemy dostrzec sufit napinany lustrzany czarny, który jest również zamontowany na skosach w postaci nieregularnych kształtów.

Więcej

Sufity napinane w sypialni Projekty LED i światłowodowe

Sufity napinane w sypialni tworzą niezwykły projekt oświetleniowy. Sufity napinane są coraz częściej stosowane w sypialniach, jako zamienniki tradycyjnych, zwykłych sufitów. Sufit napinany w sypialni można przedstawiać wybrany obraz oraz może być także dodatkowo podświetlony gwieździstym niebem wykonanym ze światłowodów. Sufit napinany w sypialni podkreśla jej styl, charakter, design i zapewnia niezwykle ciepłą oraz przytulną atmosferę. Wiele pomysłów na sufit napinany w różnych pomieszczeniach, można znaleźć na naszej stronie.

Więcej

Sufity napinane na korytarzu Projekty LED i światłowodowe

Sufit napinany w korytarzu spełnia wiele pożytecznych funkcji. Taki sufit może przedstawiać dowolnie wybrany nadruk. Na przedstawionych zdjęciach sufit przedstawia piękny obraz drzewa na tle błękitnego nieba opromienionego słońcem. Sufit dekoracyjny na korytarzu jest ciekawym rozwiązaniem do umilenia pobytu w tym miejscu przechodnim. Oświetlenie sufitu może mieć różną intensywność i świecić wieloma kolorami. Sufit napinany w korytarzu to nowość coraz bardziej wchodzący w trendy tego wnętrza.

Więcej

Sufity napinane w domu Projekty LED i światłowodowe

Sufity napinane w domu to trend coraz powszechniej wchodzący na rynek. Sufity napinany w domu to przede wszystkim ciekawy sposób, na nowoczesne wnętrze. Tego typu sufit może świecić wybranymi kolorami, mieć lustrzane odbicie, czy też przedstawiać określony nadruk. Sufity napinane charakteryzują się lekką konstrukcją oraz faktem, że nie trzeba ich odmalowywać co jakiś czas. Sufit napinany na przedstawionym zdjęciu ma efekt lustrzany oraz zamontowany zestaw światłowodowy firmy E-Technologia tworzący gwiezdne niebo.

Więcej

Sufity napinane Projekty LED i światłowodowe

Sufity napinane to forma nowoczesnego wykończenia wnętrz. Coraz bardziej w ciekawych i eleganckich wnętrzach odchodzi się od standardowych sufitów na rzecz sufitów napinanych. Sufity napinane mogą mieć różną formę i przedstawiać wybrany przez nas nadruk. Na prezentowanej realizacji widać sufit napinany z nadrukiem pięknego, błękitnego nieba z chmurkami i słońcem. Efekt realnego nieba zaskoczy wszystkich. Sufit napinany z niebem przypomina nam prawdziwe niebo i pozwala się odprężyć oraz zapomnieć o problemach otaczającego nas świata. Sufit napinany z nadrukiem - zdjęciem można zastosować do dowolnego pomieszczenia w mieszkaniu, czy wnętrzach publicznych.

Więcej

Znajdź w serwisie