Zestawy ekskluzywne

Zestaw Ściany Świecące

Zestaw Ściany Świecące jest pomysłem firmy E-Technologia. To oświetlenie bardzo indywidualne, które sami możemy zaprojektować oraz zamontować. Zestaw Ściany Świecące to połączenie nowego, unikalnego designu wraz z nowoczesnością. Zestaw pozwala stworzyć niezwykłe, wyjątkowe dekoracje świetlne w pomieszczeniach  mieszkalnych.

Do uzyskania efektu 3D wykorzystano światłowody pmma z efektem mikro-okienek, czyli z delikatnymi przebłyskami światła pozwalającym na świecenie światłowodu jego boczną powierzchnią.

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce oferującą  technologię nierównomiernych przebłysków światła na całej długości światłowodów tzw. miko-okienek. Dzięki tej technologii światło wydobywa się na zewnątrz światłowodu, tworząc dekoracyjne rozbłyski światła.

Zestaw Ściany Świecące pozwoli Państwu tworzyć unikalne wzory świetlne, które staną się wyjątkową ozdobą pomieszczenia. Na ścianach można tworzyć zaprojektowane także przez siebie rzeźby świetlne w różnej konfiguracji.

Zestaw Ściany Świecące to nowoczesny sposób na efektowny design oraz wyjątkową dekorację ścian. Pozwala on uzyskać zaplanowany przez nas efekt "rzeźby świetlnej".

Jeżeli jesteś zainteresowany zestawem Ściany Świecące, zadzwoń pod numer telefonu: 668487285 lub napisz na maila: [email protected]

Galeria

Opis

Zestawy wykonujemy zgodnie z Panstwa zapotrzebowaniem.

Każdy klient może zamówić dowolny zestaw ściany świecące.

Wystarczy określić ilość i długość potrzebnych światłowodów.

Montaż

Zestawy Ściana Świecąca jest zestawem do samodzielnego montażu

 

Zestaw może być montowany na dowolnej już istniejącej powierzchni:

 • płytach meblowych,
 • gips-kartonowych,
 • tynkach
 • drewnie.

zgodnie z warunkami technicznymi budynków.

 

Montaż wiązki światłowodów

 • włóż światłowody zgromadzone w szybko-złączce w otwór w przedniej części generatora
 • następnie ułóż światłowody na ścianie według zaplanowanego przez siebie wzoru
 • przyklej światłowody do powierzchni ściany tak, aby zachować zaplanowany wzór

Montaż generatora

 

 • wybierając lokalizację umieszczenia generatora należy pamiętać, aby wybrać miejsce łatwo dostępne gdzie nie ma wibracji, bezpośredniego nasłonecznienia, wilgoci, kurzu, ciepła, niskiej temperatury
 • generator wymaga: wolnej przestrzeni oraz dostępu w celach montażowych i konserwacyjnych np. przez rewizję, kratkę wentylacyjną, obniżony sufit
 • generator światła może być umieszczony również w innym pomieszczeniu.
 • miejsce montażu generatora decyduje jak daleko od niego ułożysz światłowody, jeżeli potrzebujesz dłuższe światłowody wyślij zapytanie

Sposób montażu i zdjęcia produktów

Zestaw Ściana Świecąca jest zestawem przeznaczonym do samodzielnego montażu.

Przed montażem należy rozplanować sobie rozłożenie światłowodów tak, aby znać długości oraz ilość światłowodów potrzebnych do stworzenia wzoru.

Najlepszym sposobem jest narysowanie na powierzchni, na której będzie wykonywana dekoracja, wzoru który chcą Państwo uzyskać.

Przed zamówieniem zestawu ściana świecąca:

1. Na dekorowanej powierzchni, narysuj wzór który ma zostać stworzony przy użyciu światłowodów. Należy wziąć pod uwagę, że jeden światłowód ma średnicę 3 mm. i można go dowolnie zawijać w każdym kierunku.
2. Zwróć szczególną uwagę na to, aby wszystkie początki światłowodów spotykały się w jednym punkcie.
3. Zmierz długość każdego z narysowanych odcinków (na przykład przy pomocy nici) oraz policz je, aby określić długość i ilość potrzebnych światłowodów (dodaj do każdego z odcinków 0,5 m. długości na zapas).
4. Ustal miejsce, w którym będzie znajdował się generator światła, ponieważ od tego miejsca będą wychodziły wszystkie światłowody co przekłada się na ich długość.

Kolejność prac przy montażu ściany świecącej:

1) Do przyklejania światłowodów do dekorowanej powierzchni najlepiej wykorzystać szybkoschnący, bezbarwny klej typu kropelka, super glue.
2) Mając przygotowany wzór, przystępujemy do przyklejania pojedynczych światłowodów do dekorowanej powierzchni.
3) Początek wiązki musi wychodzić od miejsca, w którym będzie znajdował się generator światła.
4) Zaczynając od początku wiązki, prowadzimy pojedynczy światłowód wzdłuż narysowanego wcześniej wzoru, przyklejając go do powierzchni.
5) Na prostych odcinkach, klej wystarczy nanieść co około 5 cm., natomiast w miejscach zagięć, zawinięć należy przykleić całą powierzchnię światłowodu.
6) Postępujemy tak z każdym kolejnym światłowodem dopóki nie wykorzystamy całej wiązki.
7) Jeżeli okaże się, że któryś światłowód jest za długi, można go obciąć dowolnymi nożyczkami, obcinaczkami bocznymi, nie spowoduje to jego uszkodzenia.
8) Wiązka światłowodów zakończona jest szybko-złączką. Po przyklejeniu światłowodów należy włożyć złączkę do otworu w przedniej części generatora światła.
9) Generator światła podłączamy do kontaktu i możemy cieszyć się efektami naszej pracy.

Dane techniczne

Napięcie zasilania 230V AC
Moc generatora do uzgodnienia
Źródło światła LED żywotność 25000h
Promień gięcia światłowodów ›30 mm
Temperatura pracy światłowodów -40°C +70°C
Długość światłowodów do uzgodnienia
Funkcje generatora opcje świecenia generatorów : jeden pojedynczy kolor, zmiana kolorów automatyczna lub sterowanie zmianą kolorów na pilota, KNX, DMX, DALI inne do uzgodnienia z działem technicznym
Ilość światłowodów pmma do uzgodnienia
Płaszcz zewnętrzny na bazie komponentów polimerowych bez PVC , bez ftalanów, wodoodporny

Zastosowanie

Zastosowanie: oświetlenie dekoracyjne

Numer zamówieniowy

 

 • Zestaw Ściany Świecące  podaj ilość i długość potrzenbych światłowodów i efekt swiecenia (np RGB zmiana kolorów sterowanie na pilota).

Video


wróć

Znajdź w serwisie